Organisatie

Vlucht-informatie

Zoeken

Voorster Nieuws 14-01-2026

Stefan Jansen en Cor Wenink duivensportkenners 2026
Geslaagde clubmiddag p.v. Steeds Verder

TWELLO-Zaterdag 3 januari werd de jaarlijkse clubmiddag van de postduivenhouders vereniging Steeds Verder gehouden. Deze middag wordt georganiseerd rondom de verkoop van tegoedbonnen en duiven om de broodnodige pecunia voor de clubkas binnen te “harken”. Ook was er uiteraard gelegenheid om elkaar het allerbeste te wensen voor het nieuwe jaar.

Rein Evers en Hans Boveree bemanden weer met verve de bar waarbij laatst genoemde middels zelf gebakken oliebollen voor een smakelijk begin zorgde.

Kleine clubs met een eigen clubgebouw krijgen met steeds hogere lasten te maken. Denk bijvoorbeeld aan de kosten voor water, gas en licht. Om de contributie schappelijk te houden wordt er door Steeds Verder elk jaar een bonnen- en jonge duivenveiling georganiseerd. Leden van de club vragen aan andere, het liefst bekende goede spelers, een tegoedbon voor een jonge duif of b.v. een koppel eieren voor het komende seizoen. Uiteraard schenken de prominente leden van de eigen club ook iets uit hun beste lijnen. Degene die de bon koopt kan deze in goed overleg met de schenker verzilveren.
In veel gevallen is er voor de datum van de eindverkoop, waarbij de waar wordt aangeprezen door twee eigen veilingmeesters, al een voorverkoop van 1 of 2 weken via internet geweest. Er zijn diverse veilingsites die puur gericht zijn op de verkoop van duivenbonnen en duiven.
Steeds Verder had het mooie aantal van 37 bonnen in de aanbieding. Via de veilingsite werd er al flink geboden. Toch wisten Freek Wagenaar en Sven van Brummen er door hun enthousiasme en kennis van zaken nog een paar extra centjes uit te slepen. De duurste bon werd geschonken door de wereldberoemde familie Eijerkamp uit Brummen.

Ondanks het slechte weer zat de zaal goed vol met o.a. liefhebbers van clubs uit Apeldoorn, Deventer en Zutphen. Om het geheel wat meer body en schwung te geven werd er voor aanvang van de verkoop een quiz georganiseerd. Per tweetal moesten 25, door Freek Wagenaar bedachte meerkeuzevragen, beantwoord worden. De vragen varieerden van luchtige weetjes tot hoofdbrekende puzzels over genetica en kleurvererving. Hoe zat het ook alweer…..

De grote winnaars van de quiz waren penningmeester Cor Wenink en bestuurslid Stefan Jansen, op de voet gevolgd door Peter Voskamp uit Colmschate en Henk Voskamp uit Eefde. De combinatie Vos en Vos, zoals ze zich noemden, zat toevallig naast elkaar aan tafel en vormde een sterk koppel. Cor en Stefan hadden 22 vragen goed beantwoord. Beide heren, die ook de financiële afhandeling en papierwinkel van deze verkoop verzorgden, waren natuurlijk zeer tevreden, zowel met het winnen van de prestigieuze titel als met de totaalopbrengst van de verkoop.

Uiteraard zijn er veel meer mensen betrokken bij zo’n duivenmiddag. Eigenlijk alle leden. De één denkt mee en de ander werkt mee. Een must om de club draaiende te houden.

In het stille seizoen, wanneer er niet gevlogen wordt, organiseert de club ongeveer maandelijks een zaterdagmiddag café. Vaak een gezellig samenzijn op zaterdagmiddag van 15.00 uur tot 18.00 uur. Aan de lange tafel worden dan zaken betreffende de duivensport besproken. Uiteraard komen er ook andere onderwerpen aan bod en wordt de actualiteit besproken. Onder het genot van een hapje en een drankje vliegt de middag voorbij. Op de website van Kijk in de Kernen (https://kijkindekernen.nl/agenda), en uiteraard op www.steedsverder.nl, worden deze middagen ruim van tevoren aangekondigd. In principe is iedereen die weleens wil horen hoe het er in de duivensport aan toe gaat welkom om aan te sluiten. Schroom niet. Stinzenlaan 85, Twello.


Klik op de banner om naar de website van de sponsoren te gaan